Volvo S60 Polestar
Volvo S60 Polestar
Volvo S60 Polestar
Volvo S60 Polestar
New Volvo S60 Polestar Engineered exterior
New Volvo S60 Polestar Engineered exterior
New Volvo S60 Polestar Engineered exterior
New Volvo S60 Polestar Engineered exterior
previous arrow
next arrow

Spolupráca Volvo a Polestar

Spoločnosť Volvo Cars sa v roku 2015 stala jediným majiteľom švédskej značky Polestar, zahŕňajúcej výrobu a vývoj vysoko výkonných verzií vozidiel značky Volvo. Volvo a Polestar majú spolu dlhú tradíciu, nakoľko sú partnermi v motor športe od roku 1996. Vozidlá s upraveným výkonom Polestar kombinujú komfort a luxus značky Volvo spolu so zvýšeným výkonom a ovládateľnosťou vozidla.

Veľkou výhodou optimalizácie výkonu Polestar je, že Vám aj naďalej ostáva záruka na Vaše vozidlo. Optimalizácia sa týka softvérových vylepšení radiacich jednotiek vo vozidle.

Viac ako päť dôležitých oblastí výkonu boli optimalizované tak, aby zabezpečili lepší, vyváženejší a dynamickejší pôžitok z jazdy. Rýchlejšia a presnejšia odozva na povely vodiča prinášajú vozidlo s jasnejšími a predvídateľnejšími reakciami. Tieto zmeny sú dôležité pre všetky formy aktívneho riadenia vozidla, bez ohľadu na to či je to na závodnom okruhu alebo v normálnej premávke.

Reakcia na stlačenie plynu

Reakcia na stlačenie plynu bola optimalizovaná pre lepšiu spätnú väzbu a reakcie , napríklad pri predbiehaní , alebo v priebehu aktívnej jazdy na kľukatých cestách. Kalibrácia znamená, že motor reaguje rýchlejšie na povely vodiča, a tým poskytuje precíznejší zážitok z jazdy .

Precíznosť radenia automatickej prevodovky

Jednotlivé prevodové stupne boli kalibrované tak, aby poskytovaly priamejší a precíznejší zážitok z jazdy , rovnako tak aj rýchlejšiu akceleráciu vozidla. Radiace body boli kalibrované pre efektívne využitie optimalizované “mid – range” (stredné otáčky motora) výkonu motora. Funkcia prevodovky “hold” drží rýchlostný stupeň pri jazde do zákruty pri vysokých bočných preťaženiach a zabraňuje tak nežiadúcemu preraďovaniu stupňov prevodovky v polovici zákruty, čo môže mať za následok narušenie efektívnemu vyváženiu a balansu vozidla.

Rýchlosť radenia automatickej prevodovky

Rýchlosť radenia automatickej prevodovky bola zvýšená, aby sa zrýchlila akcelerácia vozidla a rýchlejšie reagovala priamo na povely vodiča, napríklad pri rýchlom podraďovaní pred manévrom predbiehania . Optimalizovaná automatická prevodovka poskytuje vodičovi dokonalejšiu kontrolu nad vozidlom.

Odozva vozidla na pustenie plynového pedálu

Prevodovka a motor boli optimalizované tak, aby zabezpečili rýchlejšiu odozvu, keď vodič rýchlo zdvihne nohu z plynu na krátky okamih, napríklad počas krátkeho brzdenia pred zákrutou. Tieto funkciu pomáhajú vodičovi udržať auto v rovnováhe a poskytnúť mu tak lepšiu predvídateľnosť a kontrolu nad vozidlom.

Optimalizácia výkonu motora

Všetky optimalizácie sú vyvinuté s cieľom poksytnúť vyšší výkon v strednom rozsahu otáčok motora, ktoré vodič využíva najviac počas aktívnej jazdy, napríklad pri predbiehaní alebo pri výjazde na rušnú cestu. Zvýšená výkonnosť stredného rozsahu sily motora s podporou zmien pre prevodovku a odozvy plynu robia Vaše Volvo dynamickejším a schopným rýchlejšie reagovať na Vašu jazdu.

Go to Top